Fatima w Budzisławiu Kościelnym

W piątek 13 października, dokładnie w setną rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie, w parafii w Budzisławiu Kościelnym, modlitwie fatimskiej towarzyszyła procesja różańcowa i przedstawienie przygotowane przez dzieci.

Po Mszy świętej o godz. 18.00, poprzedzonej koronką do Miłosierdzia Bożego, dzieci ze szkolno – parafialnego ogniska misyjnego przygotowały przedstawienie na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie. Ukazały w nim wartość wydarzenia oraz podkreśliły fakt, że misja i orędzie Matki Bożej Fatimskiej pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie.

Mali artyści na czele z Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem, wcielili się w lud podążający na miejsce objawień, gdzie doszło do spotkania z Matką Bożą. Po raz kolejny Maryja wzywała do modlitwy, pokuty i nawrócenia ludzkich serc. W odpowiedzi na apel płynący z ust Matki Bożej zgromadzeni w świątyni udali się w procesji ulicami Budzisławia, rozważając bolesne tajemnice różańca świętego. Obchody jubileuszu objawień fatimskich zakończono litanią przed Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem Apelu Maryjnego.

BK/J. Rewers

16 października 2017