Festyn parafialny w Trzemesznie

W niedzielę 1 września parafia pw. Wniebowzięcia NMP zorganizowała Festyn Rodzinny, który tradycyjnie odbył się na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. W tym roku dochód z imprezy był przeznaczony na pomoc w leczeniu i rehabilitacji trojga dzieci: 5 – letniego Olka cierpiącego na autyzm, poważne zaburzenia odżywiania i silną alergię oraz rodzeństwa: 10 – letniej Martynki i 3 – letniego Kubusia, którzy są obciążeni bardzo rzadkimi mutacjami genetycznymi powodującymi padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe i intelektualne.

Podczas wspólnej zabawy największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był voucher na udział w przyszłorocznej parafialnej pielgrzymce do Rzymu. Uczestników bawił zespół muzyczny „Re Violin”. Jak każdego roku wystąpił działający w Trzemesznie Artystyczny Zespół „Świerszcze” oraz zespół artystyczny „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1. Były stoiska gastronomiczne, odbywały się zabawy dla dzieci i konkursy sportowe dla całych rodzin prowadzone przez trzemeszeńskich nauczycieli. Można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru oraz nauczyć się pierwszej pomocy medycznej. Trzemeszeńscy strażacy zapewnili ochłodę przy wodnej kurtynie i udostępnili swoje samochody najmłodszym uczestnikom imprezy, a pracownicy Nadleśnictwa Gołąbki zapraszali do stoiska edukacyjnego.

Wszystko odbyło się dzięki ofiarności i zaangażowaniu parafian oraz współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, szkołami i przedszkolami. Organizację festynu wsparli również miejscowi przedsiębiorcy. Na kolejny festyn parafia zaprasza za rok.

Fot. parafia Trzemeszno
3 września 2024