Finał Studium Rodziny

Dwadzieścia sześć osób w tym dziewięć par małżeńskich  ukończyło roczną formację w Katolickim Studium Rodziny. Dyplomy, które wraz z misją kanoniczną otrzymali po Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej upoważniają do podjęcia posługi w poradaniach parafialnych w całej archidiecezji.

Absolwenci studium pochodzą z parafii: św. Jadwigi i Świętego Ducha we Wrześni, św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie, św. Andrzeja w Kleczewie, św. Wawrzyńca i bł. Michała Kozala w Gnieźnie, św. Wojciecha w Margoninie,  św. Faustyny Kowalskiej w Mogilnie, NMP Wniebowziętej w Dąbrówce Kościelnej, św. Stanisława Męczennika w Damasławku, św. Doroty w Strzałkowie oraz św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brzyskorzystwi. Podczas rocznej formacji zdobyli wiedzę z zakresu teologii małżeństwa i rodziny, płciowości oraz płodności kobiety i mężczyzny, a także odpowiedzialnego rodzicielstwa. Odbyli ponadto ćwiczenia z metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. Oprócz wykładów i warsztatów było to dla nich także okazja do wymiany doświadczeń i dzielenie się swoim świadectwem życia małżeńskiego. W ramach studium wykłady prowadzili: dr Jinok Petra Lee z Korei, bp senior Bogdan Wojtuś, dr hab. Mieczysław Guzewicz oraz dziennikarka Aleksandra Maria Gil. Dyplomy, które otrzymali podczas kończącej studium Mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej upoważniają do posługi w Parafialnym Duszpasterstwie Rodzin, a wraz z misją kanoniczną uprawniają do podjęcia posługi w parafialnych poradniach rodzinnych na terenie całej archidiecezji gnieźnieńskiej.

11 czerwca 2018