Finał Szkoły Słowa Bożego

Dobiegła końca kolejna edycja Szkoły Słowa Bożego. Od września ubiegłego roku do czerwca tego roku spotkania odbywały się w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie i w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie. Kolejny cykl już niebawem w Trzemesznie i Gnieźnie.

W Kleczewie szkołę ukończyło łącznie 87 osób, w tym 73 młodych ludzi przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pięcioro uczestników zadeklarowało chęć zapisania się do Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w archidiecezji gnieźnieńskiej. W Strzelnie w katechezach uczestniczyły 24 osoby, z których 16 pragnie się przyłączyć do wspomnianego stowarzyszenia. W obu parafiach dziesięciomiesięczne spotkania z Biblią zakończyły uroczyste Msze święte – w Kleczewie pod przewodnictwem ks. dr. hab. Pawła Podeszwy,  moderatora Dzieła Biblijnego w archidiecezji gnieźnieńskiej, w Strzelnie pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego. Swój finał miał również cykl katechez biblijnych prowadzonych w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu, w którym uczestniczyło 25 osób, z których 9 zapisało się do Dzieła Biblijnego.

„Zainteresowanie ze strony duchownych i wiernych inicjatywą proponowaną przez Dzieło Biblijne naszej archidiecezji zachęca nas do dalszych działań. W kolejnej edycji w roku 2014/2015 katechezy biblijne będą głoszone w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie oraz w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich wiernych z dekanatu trzemeszeńskiego oraz z dwóch dekanatów gnieźnieńskich” – zachęca ks. Paweł Podeszwa.

W przyszłym roku Archidiecezjalna Szkoła Słowa Bożego będzie obchodziła 10-lecie istnienia. Głównym celem jej działania jest wprowadzenie duchownych i wiernych świeckich w lepsze rozumienie tekstów biblijnych oraz w ich medytację metodą lectio divina. Pierwszy cykl zorganizowany został w latach 2005/2006 w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu oraz w Muzeum Archidiecezjalnym w Gnieźnie. Kolejne edycje odbyły się m.in. w Zagórowie, Wągrowcu, Inowrocławiu, Słupcy i Żninie. Zapraszamy do uczestnictwa w najbliższej edycji w Trzemesznie i Gnieźnie. Program wkrótce na stronie archidiecezjalnej.

BK
Fot. N. Kropska, arch. Strzelno