Formacja oazowa dla księży

Stała formacja kapłanów jest nieodłącznym elementem drogi powołania, zarówno w wymiarze ludzkim, duchowym, jak i wspólnotowym. Niezależnie od doświadczenia czy lat posługi, stajemy przed wyzwaniem ciągłego rozwoju. To nie tylko moralny obowiązek, ale również szansa na pogłębianie relacji z Bogiem, z samym sobą oraz z innymi.

W wymiarze ludzkim warto zadbać o swój rozwój emocjonalny, psychiczny i społeczny. Współczesne wyzwania wymagają od nas nieustannego wzrastania w dojrzałości, aby móc skutecznie służyć wiernym, rozumieć ich potrzeby i trudności oraz zachować równowagę między życiem osobistym a posługą.
W wymiarze duchowym potrzebujemy ciągłego odnawiania swojej relacji z Chrystusem. Modlitwa, rozważanie słowa Bożego i życie sakramentalne są fundamentem posługi. Bez regularnego odnawiania ducha, można łatwo popaść w rutynę lub wypalenie. Wspólnota to kolejny filar formacji. Ksiądz nie jest samotną wyspą, ale częścią większego organizmu jakim jest Kościół. Wspólnotowe doświadczenie modlitwy, wsparcia i współodpowiedzialności za misję Kościoła pozwala czerpać siłę z braterskiej jedności.

W trosce o te wymiary naszego życia, zapraszamy wszystkich chętnych księży do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach oazy kapłańskiej, która opiera swoją formację na zasadach przyjętych w Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Spotkania te stanowią okazję do duchowego wzrastania, wymiany doświadczeń i budowania braterskiej wspólnoty. Unia Kapłanów Chrystusa Sługi kładzie nacisk na to, aby księża, idąc za przykładem Jezusa, stali się sługami zarówno dla Boga, jak i dla drugiego człowieka.

Zaproszenie do tej formacji jest zaproszeniem do pogłębionej refleksji nad własnym powołaniem i życiem kapłańskim. To czas na zatrzymanie się oraz odnowienie sił duchowych. Stała formacja w ramach oazy kapłańskiej to droga wzrastania i umacniania się w powołaniu. Jezus nieustannie powtarza „pójdź za Mną”!

Zapraszamy na spotkania w każdy drugi poniedziałek miesiąca, godz. 20.00, konwikt przy ul. Seminaryjnej 2a. Więcej informacji na stronie gniezno.oaza.pl

Ks. Hubert Wiśniewski
Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie