Fundacja św. Wojciecha-Adalberta – nominacje

W piątek 12 maja br. w Gnieźnie odbyło się spotkanie Rady Fundacji św. Wojciecha-Adalberta. Abp Wojciech Polak Prymas Polski wręczył nominacje dla członków Rady Fundacji. Powołał również nowego Prezesa Zarządu tejże Fundacji.

Z dniem 12 maja br. nowym Prezesem Zarządu Fundacji św. Wojciecha-Adalberta został ks. dr Remigiusz Malewicz, który zastąpił w pełnieniu tej funkcji ks. dr. Przemysława Kwiatkowskiego

Skład obecnej Rady Fundacji św. Wojciecha-Adalberta:

• Prof. Leszek Mrozewicz
  • Marcin Przeciszewski
  • Prof. Hanna Suchocka
  • Ks. dr Mirosław Tykfer
  • Paweł Arndt
  • o. Tomasz Dostatni OP
  • Prof. Andrzej Drzycimski
  • Ks. prof. Tomasz Halik
  • Prof. Tomasz Jasiński
  • Ks. dr Przemysław Kwiatkowski

Celem Fundacji św. Wojciecha-Adalberta jest działanie na rzecz rozwoju dialogu i zbliżenia państw i narodów europejskich poprzez wspieranie działalności społecznej, informacyjnej, kulturalnej, naukowej i oświatowej, w oparciu o idee św. Wojciecha. Fundacja jest m.in. współorganizatorem nowożytnych Zjazdów Gnieźnieńskich, skupiających organizacje i osoby z kraju i z zagranicy, którym bliskie są idee związane ze św. Wojciechem.

12 maja 2023