Gąsawa: spotkanie Akcji Katolickiej

Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej uczestniczyli 13 września w dorocznym spotkaniu modlitewno-integracyjnym. Tym razem odwiedzili Gąsawę, która szczyci się zabytkowym kościołem z unikatowymi malowidłami ściennymi należącymi do najcenniejszych w Europie.

W spotkaniu uczestniczyło ponad czterdzieści osób zaangażowanych w działalność Akcji Katolickiej. Obecny był także asystent kościelny stowarzyszenia ks. prałat Krzysztof Redlak, który wspólnie z proboszczem gąsowskiej parafii ks. Piotrem Gogolewskim celebrował Eucharystię. Po zakończeniu Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej mieli okazję zapoznać się z historią modrzewiowej świątyni pw. św. Mikołaja, a zwłaszcza z dziejami znajdujących się w niej polichromii ściennych, które odkryto przypadkiem pod koniec lat 90-tych, podczas prowadzonych w kościele prac restauracyjnych. O tym, jak je odsłaniano i co przedstawiają opowiedział uczestnikom spotkania ówczesny proboszcz w Gąsawie, dziś już na emeryturze, ks. Ryszard Kwiatkowski.

BK
Fot. AK