Getsemani w Chodzieży

Po raz pierwszy Misterium Męki Pańskiej wystawiono w Chodzieży. Pasyjny spektakl z elementami nawiązującymi do współczesności przygotowały wspólnie dwie chodzieskie parafie: pw. Nawiedzenia NMP i św. Floriana. Główne role zagrała młodzież.

Pasję wystawiono w piątek 27 marca. Młodzi aktorzy pod opieką wikariuszy: ks. Macieja Sławinowskiego i ks. Michała Szalatego, zaprosili mieszkańców Chodzieży do podążania za Jezusem (w tej roli ks. Michał Szalaty) od Wieczernika, poprzez Ogród Getsemani, ulice Jerozolimy, aż na Kalwarię. Jedną z głównych postaci przedstawienia był młody człowiek przygotowujący się do bierzmowania. Ewangeliczne sceny przeplatały się z wątkami uwspółcześnionymi. Chrystus został skazany na śmierć nie przez Piłata, ale przez jurorów i widzów talent-show, którzy swoimi SMS-ami zdecydowali o Jego ukrzyżowaniu. „Gdyby Pan Jezus rzeczywiście żył w naszych czasach, być może wszystko mogłoby tak właśnie wyglądać. W misterium zobaczyliśmy Chrystusa żywego, namacalnego. Mogliśmy uświadomić sobie, że nie jest to jedynie postać spoglądająca na nas z obrazka” – podsumował proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP ks. Arkadiusz Rosiński.

31 marca 2015