Gniezno: 24 godziny dla Pana

Parafia pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie pojęła, ogłoszoną po raz drugi przez papieża Franciszka, inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu wspólnota uczestniczyła w całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Modlitewne czuwanie rozpoczęło się w piątkowy ranek Mszą św. w intencji papieża Franciszka, sprawowaną z okazji 2. rocznicy jego pontyfikatu. Po Eucharystii rozpoczęła się 24-godzinna Adoracja Jezusa Eucharystycznego, w której uczestniczyli parafianie wszystkich pokoleń. Wspólnie z dziadkami modliły się wnuczęta, przy mężach klękały żony, a przy rodzicach dzieci. W cichej modlitwie trwali kolejno parafianie kolejnych ulic i osiedla. Czuwanie zakończyło się rankiem 14 marca błogosławieństwem i Mszą św.

Fot. Arch. ks. K. Mrozek

15 marca 2015