Gniezno, Inowrocław: wielkopostne skupienie kapłanów

W sobotę 12 marca odbyło się wielkopostne czuwanie modlitewne kapłanów. Spotkanie zorganizowano w Inowrocławiu oraz w Gnieźnie, gdzie razem z księżmi modlił się Prymas Polski abp Wojciech Polak.

W dwóch parafiach archidiecezji: pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu oraz bł. Bogumiła w Gnieźnie księża spotkali się na wielkopostnym dniu skupienia. Czuwaniu towarzyszyła modlitwa o pokój w Ukrainie i o dobre owoce zbliżającego się Nawiedzenia Matki Bożej w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Spotkanie poprowadzili paulini, o. Dariusz Nowicki i o. Ryszard Dec. Oprócz modlitwy brewiarzowej, adoracji Najświętszego Sakramentu i sakramentu pokuty, kapłani wysłuchali również konferencji. „W peregrynacji nie chodzi jedynie o spotkanie z obrazem, ale o spotkanie z Matką Najświętszą, którą ta Ikona wyraża. Na ile my jako kapłani spotkamy osobiście Maryję, na ile otworzymy dla Niej nasze serca, na tyle będziemy pomagali naszym wiernym w tym wyjątkowym spotkaniu” – tłumaczył w Inowrocławiu o. Dec, wskazując na istotę zbliżającego się Nawiedzenia. Peregrynacja rozpocznie się już niebawem, podczas odpustu ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie czyli w dniach 23 i 24 kwietnia.

Ks. R. Malewicz
Fot. ks. P. Kowalski, ks. J. Kapelak