Gniezno: kurs lektorski

W sobotę 12 kwietnia, w parafii pw. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie zakończył się, trwający przez wszystkie soboty Wielkiego Postu, kurs lektorski dla dekanatów Gniezno I i II. Uczestniczyło w nim 34 młodych ludzi.

W kursie wzięli udział ministranci z gnieźnieńskich parafii: bł Radzyma Gaudentego, bł. Michała Kozala, bł. Bogumiła, św. Maksymiliana Kolbe, św. Michała Archanioła, bł. Jolenty, Świętej Trójcy (Fara) i św. Wawrzyńca oraz NMP Nieustającej Pomocy ze Zdziechowy. W czasie spotkań podejmowane były zagadnienia teoretyczne i praktyczne z dziedziny fonetyki i obsługi mszału oraz podstawowe wiadomości o posłudze lektorskiej. Zajęcia zakończyło zaliczenie ze zdobytej wiedzy potwierdzone specjalnym zaświadczeniem ukończenia kursu. Kurs zorganizowali i koordynowali dekanalni duszpasterze Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatów gnieźnieńskich: ks. Sebastian Huebner i ks. Rafał Budzyński oraz ceremoniarze Mateusz Franc i Rafał Wojciechowski.

13 kwietnia 2014