Gniezno: modlitwa u Matki

Gnieźnieńska parafia pw. Matki Zbawiciela była ostatnią, w której odbyła się uroczysta modlitwa małżonków, połączona z odnowieniem przez nich ślubnych przyrzeczeń. Z zaproszenia proboszcza ks. Konstantego Mrozka skorzystało 70 par małżeńskich.

Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia odbyła się w sobotę 31 stycznia. Eucharystię celebrowali ks. kan. Roman Jakubowski, ks. kan. Franciszek Jabłoński oraz ks. Konstanty Mrozek. Podobnie jak w innych parafiach modlitwie towarzyszyło spotkanie doradców życia rodzinnego. Wykład dla nich wygłosił dr hab. Mieczysław Guzewicz, ojciec trojga dzieci, doktor teologii biblijnej. Dodatkowo gość głosił katechezy po każdej niedzielnej Mszy świętej.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbywa się w gnieźnieńskiej parafii pw. Matki Zbawiciela od kilku lat. Małżonkowie otrzymują specjalne zaproszenia. Inicjatywa ta nie jest jedyną. Każdego roku organizowane są katechezy dla rodziców dzieci pierwszokmunijnych. Z okazji wspomnienia św. Józefa odbywa się także modlitwa mężczyzn. W tym roku towarzyszyć jej będzie kolejny wykład Mieczysława Guzewicza.

3 lutego 2015