Gniezno: pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

Wzorem lat ubiegłych członkowie Ruchu Światło-Życie archidiecezji gnieźnieńskiej – dzieci, młodzież, dorośli, Domowy Kościół, klerycy i księża – pielgrzymowali w pierwszą niedzielę września (3 września) do grobu św. Wojciecha, aby podziękować Bogu za oazy wakacyjne oraz prosić o potrzebne łaski na kolejny rok pracy formacyjnej.

Mszy świętej przewodniczył moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Hubert Wiśniewski, który w homilii, nawiązując do czytań, zachęcał do refleksji nad ludzkim i Bożym postrzeganiem życia i dziejących się w nim spraw, zwłaszcza tych trudnych.

„Czasem, kiedy Boża miłość wydaje się zbyt trudna, kiedy, jak w przypadku Jeremiasza, naraża na pośmiewisko i zniewagi chciałoby się powiedzieć: Panie, już dość. Nie poradzę sobie dłużej! Warto wtedy dostrzec, że jest to jednak krzyk miłości, która wciąż żarzy się w ciele proroka. Kiedy w głowie pojawiają się myśli: nic mi się nie udaje, nikt mnie nie pokocha, coś ze mną jest nie tak, jestem gorszy, uszkodzony, wówczas warto zapytać siebie czy myślę po Bożemu, czy jedynie po ludzku? Trzeba nieustannie, idąc za wskazaniami św. Pawła, przemieniać się przez odnawianie umysłu i prosić Boga o prowadzenie Jego drogami” – mówił ks. Wiśniewski.

Eucharystię koncelebrowali księża związani z Oazą m.in. moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Sławomir Rachwalski. Po wspólnej modlitwie wszyscy przeszli do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, gdzie dzielono się świadectwami z przeżytych rekolekcji wakacyjnych.

Hasłem kolejnego roku formacyjnego 2023/2024 jest „Kościół żywy”, co w dużej mierze może wzmocnić świadomość eklezjalną wszystkich członków Ruchu Światło-Życie oraz ukazać istotną rolę Kościoła w budowaniu więzi wspólnotowych.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń i inicjatyw podejmowanych przez Oazę na stronie gniezno.oaza.pl oraz profilu na instagramie i facebook’u.

Fot. W. Banasiński
4 września 2023