Gniezno: rekolekcje u szarytek

„Przyjaciele Jezusa Ukrytego” pod takim hasłem odbyły się w dniach 7-9 lutego w gnieźnieńskim domu sióstr szarytek rekolekcje dla najmłodszych. Obok codziennej modlitwy i zajęć warsztatowych dzieci odwiedziły też gnieźnieńskie Kościoły w poszukiwaniu „małych” świętych.

Rekolekcje dla dzieci organizowane są u gnieźnieńskich szarytek od lat. Tym razem odbyły się w ostatni weekend ferii. Nauki prowadził o. Stanisław, który w przystępny i dostosowany do wieku słuchaczy sposób przybliżał tajemnice Eucharystii. Każdego dnia dzieci uczestniczyły w Mszy św., a podczas pracy w grupach rozważały Słowo Boże i przygotowywały krótkie scenki, których tematem było życie Jezusa i Jego uczniów. Nie zabrakło też aktywności na świeżym powietrzu. Spacerując po Gnieźnie i odwiedzając kościoły najmłodsi poszukiwali „małych” świętych, którzy mogą być dla nich wzorem miłości do Jezusa i głębokiej z Nim w relacji ( św. Dominik Savio, Dzieci z Fatimy, Anna de Guigne, bł. Laura Vicuna). Na zakończenie odbył się tradycyjny balik karnawałowy.

11 lutego 2020