Gniezno: rekolekcje w Domu Księży Seniorów

Prymas Polski abp Wojciech Polak modlił się 20 września ze wspólnotą Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów, która w dniach 18-21 września odbywała doroczne rekolekcyjne skupienie. Homilię podczas Eucharystii, podobnie jak rekolekcyjne nauki, głosił ks. kan. Tadeusz Polak z archidiecezji warszawskiej, proboszcz parafii w Prażmowie oraz ojciec duchowny tamtejszego dekanatu tarczyńskiego. W konferencjach wielokrotnie nawiązywał do świadectwa beatyfikowanej 10 września Rodziny Ulmów, która – jak mówił papież Franciszek – „stanowiła promyk światła w mrokach II wojny światowej, a dziś jest wzorem do naśladowania w dążeniu do dobra i służbie potrzebującym”. O wielkiej sile tego świadectwa miłosierdzia mówił także abp Wojciech Polak, który ponadto podzielił się z księżmi seniorami refleksją z uroczystości beatyfikacyjnych w Markowiej. Był to niewątpliwie ewenement na skalę światową, bo do tej liczącej około 4 tysiące mieszkańców miejscowości przybyło ponad 30 tysięcy pielgrzymów, a celebrowaną pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro Mszę św. koncelebrowało ponad tysiąc księży i 80 biskupów.

Fot. ADKS
20 września 2023