Gniezno: retro u michalitów

Seniorzy z michalickiej parafii pw. bł. Michała Kozala pożegnali kończący się karnawał wspólną zabawą. Przyjemne połączono z pożytecznym. Seniorzy dowiedzieli się m.in. jak nie dać się oszukać „metodą na wnuczka”.

Karnawałowy bal ,,Retro 65+” odbył się 2 marca w sali parafialnej imienia bł. Bronisława Markiewicza. O jej przygotowanie i odpowiedni wystrój zadbał ks. Maksymilian Wójtowicz CSMA wraz młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Z seniorami spotkał się także proboszcz parafii ks. Krzysztof Stanula CSMA, który w kilku słowach przybliżył uczestnikom spotkania postać patrona sali i zarazem założyciela zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Nie zabrakło także muzyki na żywo, tańców i zastawionych smakołykami stołów. Seniorzy dowiedzieli się także jak rozpoznać i strzec się oszustów. O tym, jak nie dać się nabrać fałszywym wnuczkom, funkcjonariuszom CBŚ i innym mówił w krótkiej prelekcji przedstawiciel Policji. Karnawałowe spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

4 marca 2019