Gniezno: skupienie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym

W sobotę 2 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się dzień skupienia, w którym uczestniczyły wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie, na które przybyło ponad 100 uczestników z 13 wspólnot, rozpoczęła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem diecezjalnego koordynatora ks. Tomasza Mruga, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu.Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać konferencji prowadzonej przez dyrektora Chełmskiego Centrum Ewangelizacji, ks. Pawła Gołofita, na temat tożsamości w Bogu, znaczenia relacji z Nim oraz istoty Kościoła i jego roli w życiu chrześcijańskim. Podczas dnia skupienia nie zabrakło refleksji nad stacjami Drogi Krzyżowej, wspólnej modlitwy oraz dzielenia się w kuluarach tym, co poszczególne wspólnoty inspiruje w drodze do Boga, aby relacja z Nim była silniejsza i trwalsza.

Odnowa w Duchu Świętym jako ruch charyzmatyczny opiera się na założeniu, że chrześcijanie są obdarowywani charyzmatami, które służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła; w otwartości na działanie Ducha Świętego należy je rozpoznać, uświadomić i uczynić z nich nowy fundament wiary. Członków wspólnoty łączy umiłowanie Chrystusa, szczególna wrażliwość na działanie Ducha Świętego oraz wspólnotowa modlitwa – uwielbienie Pana Boga, modlitwa chwały, modlitwa Pismem świętym.

Facebook → wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Gnieźnieńskiej

2 marca 2024