Gniezno: spotkanie Rodziny Radia Maryja

Blisko 150 osób – członków i sympatyków Radia Maryja uczestniczyło w noworocznym spotkaniu zorganizowanym 12 stycznia w Gnieźnie. Świętowanie rozpoczęła wspólna modlitwa w gnieźnieńskim kościele farnym.

Mszę św. celebrowali m.in. proboszcz parafii farnej ks. kan. Maciej Lisiecki oraz ks. Andrzej Marmurowicz, długoletni misjonarz w Kazachstanie, który wygłosił homilię. Po Eucharystii wszyscy udali się do Domu Katolickiego, gdzie miało miejsce wspólne kolędowanie przeplatane wierszami Ernesta Brylla, recytowanymi przez ks. Grzegorza Dębowskiego, wikariusza parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie oraz Janinę Makowską. Oprawę muzyczną przygotował Andrzej Joras, organista gnieźnieńskiej parafii farnej. Wszyscy uczestnicy połamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia. Spotkanie było również okazją do rozmowy z o. Marcinem z toruńskiej rozgłośni. Inicjatorką opłatkowego spotkania Rodziny Radia Maryja była Elżbieta Krężelewska, która od 20 lat prowadzi biuro Radia Maryja w Gnieźnie.

14 stycznia 2014