Gniezno: Taizé w farze

Zapraszamy na cykliczne modlitwy w duchu Taizé do gnieźnieńskiej fary. Spotkania organizowane będą w każdy drugi piątek miesiąca aż do czerwca przyszłego roku. Pierwsze odbyło się 13 października z udziałem i aranżacją Chóru św. Ojca Pio.

Przedsięwzięcie ma mieć charakter długofalowy, a nie akcyjny i nie jest związane z przygotowaniem do zbliżającego się Europejskiego Spotkania Młodych w Bazylei. W zamyśle organizatorów ma się odbywać cyklicznie, w każdy drugi piątek miesiąca aż do czerwca przyszłego roku, a więc zgodnie z dynamiką roku szkolnego. Spotkanie jest bowiem adresowane przede wszystkim do młodych, ale uczestniczyć w nim mogą oczywiście wszyscy chętni. „Chcemy, aby te spotkania miały swoje stałe miejsce i odbywały się regularnie” – tłumaczy ks. Radosław Kaźmierski. – Przygotowujemy je wspólnie z działającym w parafii Chórem św. Ojca Pio, który odpowiada za aranżację wokalną i muzyczną. Już dziś  bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, księży i wszystkich mieszkańców Gniezna” – dodaje.

Spotkanie opiera się na czterech filarach – Słowie Bożym, adoracji, śpiewie i milczeniu. Najbliższe odbędzie się w piątek 10 listopada o godzinie 20.00. Zachęcamy do uczestnictwa.

16 października 2017