Gniezno: zjazd ceremoniarzy

W sobotę 20 kwietnia w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbył się 4. stopień Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza, organizowanej przez duszpasterstwo LSO archidiecezji gnieźnieńskiej. Ponad 60 lektorów podsumowało swoją formację i zweryfikowało wiedzę w czasie egzaminów. Mieli także okazję spotkać się ze swoimi starszymi kolegami ponieważ równocześnie odbywał się zjazd ceremoniarzy.

Zjazd ceremoniarzy to coroczne spotkanie formacyjne dla ustanowionych ceremoniarzy, dające okazję do wspólnej modlitwy, pogłębienia formacji ceremoniarza i wymiany doświadczeń. Wspólnym punktem dnia dla wszystkich była uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Jakub Siutkowski. Słowo Boże do zgromadzonych skierował ks. Rafał Wojciechowski. Spotkanie zakończyły Nieszpory pod przewodnictwem dk. Piotra Mroczkowskiego.

Szkoła Ceremoniarza została zorganizowana po raz osiemnasty, gromadząc rekordową liczbę 65 uczestników. Pod kierunkiem ks. Jakuba Dębca, diecezjalnego duszpasterza LSO i dyrektora CEF, spotkania dla przyszłych ceremoniarzy prowadzili – ks. Rafał Wojciechowski z parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu, ks. Jakub Siutkowski z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie, dk. Piotr Mroczkowski, kl. Bartłomiej Dyrka, kl. Jakub Sucharski oraz animatorzy LSO z różnych parafii naszej archidiecezji.

23 kwietnia 2024