Golina: „Anielska radość” w szkole

Od paru lat tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych Szkoła Podstawowa w Golinie wypełnia się anielskimi śpiewami, anielskimi włosami i szumem anielskich skrzydeł. Wszystko za sprawą bardzo optymistycznego dnia, któremu towarzyszy „Anielska Radość”.

I tak o poranku 31 października 2017 r. uczniowie pod kierunkiem katechetek
– s. Laurencji Chodźko CSDP i s. Liliany Sochy CSDP oraz grupy nauczycieli wzięli udział w niecodziennych korowodach, które wiodły ze szkoły do centralnego miejsca na cmentarzu. Tam odmówili okolicznościową modlitwę za wszystkich zmarłych. Później zapalili symboliczne światełka na grobach nieznanych żołnierzy. Następnie przeszli do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej, by tam wysłuchać okolicznościowego montażu słowno – muzycznego oraz wczuć się w refleksje skierowane do nich przez proboszcza ks. Andrzeja Urbańskiego.

Ponadto tego dnia na korytarzach szkoły w obu budynkach, dało słyszeć się donośnie śpiewane słowa dobrze znanej piosenki „Arki Noego”: „Taki duży, taki mały może świętym być…”. Dzięki niej wszyscy uczestnicy akcji przypominali sobie wzajemnie o tym w jaki sposób osiągnąć niebo. Wspólny śpiew rozbrzmiewał pośród naszych duchowych stróżów, w których postaci wcieliło się wielu z podstawówkowiczów. Także dyrekcja i nauczyciele nie pozostali obojętni na tę akcję. Podobnie jak uczniowie włączyli się oni we wspólne świętowanie w bieli.

Fot. s. Laurencja Chodźko CSDP, P. Ciesielski

1 listopada 2017