Golina: Misyjna droga do świętości

Co roku przedostatnia niedziela października jest w Kościele Powszechnym określana mianem „misyjnej”. Każdorazowo ma ona na celu przypomnienie o wcale niełatwym głoszeniu Dobrej Nowiny na krańcach świata. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tym razem przypadła ona w ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.

Stąd też tematyczna inscenizacja, którą można było obejrzeć dwukrotnie w niedzielę 20 października w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie.  Każda z odsłon minisztuki, noszącej tytuł „Nie lękajcie się świętości” przedstawiała historię chłopca, który patrząc na życie i misyjną posługę św. Barbary, św. Jana, św. Rity, bł. Anieli Salawy i św. Jana Pawła II zrozumiał istotę drogi wiodącej do świętości. Minispektakl przygotowany został przez dzieci z ogniska misyjnego funkcjonującego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod okiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP. Dzieci przygotowały też oprawę Mszy św., w tym czytania, modlitwę wiernych oraz procesję z darami m.in. kolorowymi świecami, symbolami poszczególnych kontynentów.

Fot. s. L. Socha, W. Krych-Zajbel

23 października 2019