Golina: wyjazd na VI Spotkanie Dzieci

Dzieci z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie pod opieką katechetki s. Liliany Sochy CSDP uczestniczyły 17 września w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie (archidiecezja warszawska), któremu przyświecało hasło „Święty Franciszek – rycerz pokoju”.

Modlitewną integrację młodych z różnych zakątków Polski rozpoczęła wspólnotowa Eucharystia. Mszy
św. przewodniczył bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Później był czas na ciepły posiłek i wiele ciekawych atrakcji m.in. szlak rycerski, kącik plastyczny, zabawy i konkursy sprawnościowe, dmuchańce, wata cukrowa…, a wszystko pod czułą opieką Niepokalanej. Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli wyśpiewać Bogu chwałę podczas koncertu „Małego Chóru Wielkich Serc”. Jak co roku była też możliwość wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, które założył św. Maksymilian M. Kolbe. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzymał kolejną figurkę do kolekcji, tym razem była to postać św. Franciszka.

P. Ciesielski/Golina
19 września 2022