Goślinowo: biegiem dla ks. Jerzego

W niedzielę 19 października przypada 30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętała o niej społeczność Szkoły Podstawowej w Goślinowie, gdzie 7 października odbył się XVI Bieg ku czci Błogosławionego.

Tradycja biegów upamiętniających kapłana-męczennika sięga w powiecie gnieźnieńskim 1991 roku. W ciągu 23 lat odbyło się 16 zawodów sportowych. W tym roku na starcie stawili się uczniowie ośmiu szkół podstawowych i trzech przedszkoli. Zawody zakończyły się drużynowym zwycięstwem Szkoły Podstawowej w Żydowie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Goślinowie. Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mieleszynie. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy ze szkół w Zdziechowie, Modliszewku, Jankowie Dolnym oraz gnieźnieńskiej szkoły muzycznej i Szkoły Podstawowej Nr 12 w Gnieźnie. Bieg objęli swym mecenatem: Szkoła Podstawowa w Goślinowie, Szkoła Podstawowa w Żydowie, Referat Misyjny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, ks. Andrzej Szczęsny proboszcz parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego, firma Karuś, Księgarnia Archidiecezjalna i Bractwo św. Rodziny.

Obchody 30. rocznicy śmierci bł. ks. jerzego Popiełuszki

Fot. arch. H. Muraszko