Gozdowo: jubileusz Żywego Różańca

Członkowie Żywego Różańca z kilku parafii archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w Gozdowie w wielkopostnym dniu skupienia połączonym z obchodami stulecia tamtejszej Róży różańcowej. Uroczystościom przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś.

W spotkaniu, które odbyło się 12 kwietnia w kościele pw. św. Filipa i Jakuba w Gozdowie, uczestniczyły delegacje kół Żywego Różańca z parafii w: Wągrowcu, Kołaczkowie, Borzykowie, Wrześni, Nowej Wsi Królewskiej, Grabowie Królewskim i Węgierkach. Mszy św. przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś. Eucharystię koncelebrowali: proboszcz parafii w Gozdowie ks. Mariusz Misiorowski oraz ks. Franciszek Jabłoński, który wygłosił konferencję dla uczestników spotkania. Podczas Mszy św. bp Wojtuś poświęcił nowy sztandar koła Żywego Różańca w Gozdowie. Obecni odmówili także modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, a na koniec obejrzeli spektakl słowno-muzyczny poświęcony różańcowi, który w miejscowej świetlicy wystawili mieszkańcy Gozdowa.

BK
Fot. A. Graczyk