Gratulujemy!

Medal złoty, srebrny i brązowy przywieźli nasi księża z jubileuszowych XXV Mistrzostw Polski Księży w tenisie stołowym. Rozgrywki odbyły się w dniach 8-10 kwietnia w Szczebrzeszynie w diecezji zamojsko – lubaczowskiej.

W sportowych zmaganiach wzięli udział księża diecezjalni i zakonni oraz bracia zakonni z całej Polski. Głównym celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz popularyzacja sportowego trybu życia. Rozgrywki rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny pod przewodnictwem ordynariusza miejsca bp. Mariana Rojka. W mistrzostwach swoich reprezentantów miały archidiecezje: krakowska, lubelska i gnieźnieńska oraz diecezje: sandomierska, siedlecka, bydgoska, opolska, warszawska, lwowska, zamojsko-lubaczowska, a także zgromadzenie ojców redemptorystów i franciszkanów. Aż trzech naszych kapłanów stanęło na podium.

ks. Stefan Balcerzak, proboszcz parafii w Piechcinie zajął I miejsce i zdobył złoty medal w kategorii wiekowej 1954 i starsi

ks. Ryszard Gilas, proboszcz parafii w Sławnie, zajął II miejsce i wywalczył srebrny medal w kategorii wiekowej 1959- 1960

ks. Marek Piosik, proboszcz parafii w Budzyniu zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 1969-1961

ks. Ireneusz Oliwkowski, proboszcz parafii w Szadłowicach zajął IV miejsce w swojej kategorii wiekowej.

15 kwietnia 2015