Gratulujemy!

Mikołaj Steppa, uczeń VIII klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Demskiego w Inowrocławiu (katecheta ks. Krzysztof Idczak) zdobył I miejsce w XV Olimpiadzie Franciszkańskiej Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbem w kategorii „szkoły podstawowe”. Finał ogólnopolski odbył się 21 kwietnia w formule zdalnej. Michał zakwalifikował się najpierw do pierwszej dziesiątki, która przeszła do etapu ustnego, a następnie pokonał koleżanki i kolegów, uzyskując największą liczbę punktów. Warto wspomnieć, że Mikołaj nie jest pierwszym uczniem z terenu archidiecezji gnieźnieńskiej, który sięgnął po najwyższe laury. W edycji olimpiady 2018/2019 I miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe zajęła Weronika Leśniewska z I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Franciszkańska olimpiada organizowana jest od 2006 roku. Jej głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego i inspirowania do odnoszenia i wykorzystywania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.

22 kwietnia 2021