Imieniny Uśmiechniętej Madonny

Inowrocławska parafia pw. Imienia NMP świętowała imieniny swojej patronki Matki Bożej Królowej Nadziei, Uśmiechniętej Madonny. Uroczystościom odpustowym jak co roku towarzyszył parafialny festyn, na którym nie zabrakło imieninowego tortu.

Niedzielną rodzinną zabawę uświetniły zespoły Lux Vera i Nowa Pieśń oraz solista Dawid Poliński. Regionalista Edmund Mikołajczak przypomniał długą i barwną historię bazyliki, a miejscowe służby mundurowe uchyliły rąbka tajemnicy swojej pracy. Nie zabrakło też tradycyjnego tortu, którym częstował proboszcz parafii ks. Dariusz Żochowski. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, a po niej Msza św. dziękczynna. Suma odpustowa sprawowana była nazajutrz wieczorem (12 września) pod przewodnictwem ks. Marcina Kulczynskiego, sekretarza Prymasa Polski. Liturgię śpiewem ubogaciło Towarzystwo Śpiewu Halka pod dyrekcją Waldemara Szafrańskiego. We wtorek 13 września uroczystości odpustowe zakończyła Msza św. i procesja fatimska ze świecami.

Fot. Arch. parafia pw. Imienia NMP

15 września 2016