Inowrocław: diamentowy jubileusz kapłaństwa

Ks. kan. Tadeusz Gawroński dziękował za 60-lecie kapłaństwa w parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu, której proboszczem był przez czterdzieści lat. W jubileuszowej modlitwie uczestniczyli kapłani, przedstawiciele władz i wdzięczni parafianie.

Gospodarzem jubileuszu był obecny proboszcz parafii ks. Rafał Wnuk, a współprzewodniczył uroczystościom ks. prałat Piotr Kotowski, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie. Homilię podczas Mszy św. wygłosił ks. Jan Maćkowiak, proboszcz inowrocławskiej parafii pw. św. Jadwigi Królowej, a niegdyś wikariusz dostojnego Jubilata. W swoim słowie wskazał na kapłaństwo jako szczególną służbę. W dziękczynnej modlitwie uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz, delegacje organizacji i stowarzyszeń kościelnych oraz wychowanki Liceum im. Marii Konopnickiej z roku 1963, które ks. Gawroński uczył jako prefekt. List z gratulacjami i życzeniami przesłał także prezydent Inowrocławia. Ks. kan. Tadeusz Gawroński był proboszczem parafii pw. Świętego Krzyża od 1965 do 2005 roku.

3 czerwca 2014