Inowrocław dla życia i rodziny (video)

Kilkaset osób wzięło udział w trzecim Marszu dla Życia i Rodziny, który 31 maja przeszedł ulicami Inowrocławia. Uczestnicy manifestowali szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz solidarność z rodzinami wielodzietnymi.

Marsz rozpoczął się od modlitwy na skwerze przy pomniku św. Jana Pawła II – obrońcy życia i rodziny, którą poprowadził ks. kan. Paweł Kowalski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. O godzinie 15.00 odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po niej modlitwę do św. Jana Pawła II w intencji obrony rodzin oraz tradycyjnych wartości. Następnie kolorowy pochód przeszedł ulicami Grodzką, Solankową, Roosevelta oraz Wierzbińskiego na stadion miejski, gdzie marsz dołączył do trwającej tam Parafiady Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Na zakończenie pochodu organizatorzy podziękowali uczestnikom za włączenie się akcję, która jest organizowana w pond 120 polskich miasta.  Organizatorami inowrocławskiego Marszu dla Życia i Rodziny było Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu im. ks. kan.  Wojciecha Dzierzgowskiego”, Kanonia Jan Chrzciciel, Domowy Kościół, wspólnoty neokatechumenalne, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Prezydent Miasta Inowrocławia oraz inni.  Tegoroczny marsz uświetniła Orkiestra Inowrocławskich Kopalni Soli „SOLINO”, Chór św. Cecylii działający przy parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy oraz pokazy akrobatyczne.

MK
Fot. M. Królak, A. Dziedzic