Inowrocław, Trzemeszno, Gniezno: Dzień Dziecka Utraconego

15 października obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Dziecka Utraconego. To okazja do szczególnej pamięci o zmarłych dzieciach i ich rodzicach. W Inowrocławiu tego dnia odbędzie się pochówek Dzieci Utraconych oraz Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców. W Trzemesznie odbędzie się Msza św. i nabożeństwo różańcowe w tej intencji. Podobnie w Gnieźnie w kościele pw. św. Michała Archanioła.

Do udziału w modlitwie w Inowrocławiu zaprasza kapelan szpitala ks. Paweł Bucki. Zachęta skierowana jest szczególnie do tych, którzy doświadczyli straty dziecka przed narodzeniem i po narodzinach, bez względu na wiek i okoliczności śmierci, zwłaszcza tych, którzy nie mieli możliwości dokonania pochówku.

O godzinie 10.00 na Cmentarzu Komunalnym odbędzie się pochówek Dzieci Utraconych. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie zniczy.

O godzinie 18.00 w kaplicy Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka sprawowana będzie Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców. W czasie liturgii wymienione zostaną ich imiona. Przesłać je można do 14 października na adres pawelb-85@tlen.pl Ks. Paweł Bucki zachęca też do przyniesienia białych balonów z imionami dzieci, które po Eucharystii wypuszczone zostaną w niebo.

W bazylice w Trzemesznie Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dzieci sprawowana będzie o 18.00. Następnie rozpocznie się nabożeństwo różańcowe. Do uczestnictwa zaprasza proboszcz parafii ks. prał. Piotr Kotowski.

W Gnieźnie Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko niezależnie od wieku, sprawowana będzie 15 października o 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła.

12 października 2021