Inowrocław: Dzienny Dom Pobytu

Bp senior Bogdan Wojtuś spotkał się pensjonariuszami i personelem Dziennego Domu Pobytu działającego przy parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. Placówka istnieje od marca tego roku. W czerwcu została poświęcona.

Dzienny Dom Pobytu powstał w marcu tego roku w ramach projektu realizowanego przez inowrocławską parafię w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym – oddział w Bydgoszczy oraz Miastem Inowrocław – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Inowrocławiu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9 „Solidarne społeczeństwo”, Działanie 9.3 „Rozwój usług zdrowotnych i społecznych”, Poddziałanie 9.3.2 „Rozwój usług społecznych”.

Dwuletni Projekt skierowany jest do 50 osób niesamodzielnych, które na skutek stanu zdrowia, choroby, wieku lub niepełnosprawności nie mogą samodzielnie wykonywać podstawowych czynności dnia codziennego oraz do 15 opiekunów faktycznych. Dzienny Dom Pobytu zapewnia 8-godzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku. Podopieczni mają możliwość skorzystania z kompleksowych działań aktywnej integracji obejmujących instrumenty aktywizacji społecznej, zdrowotnej i edukacyjnej w tym m.in.: zajęcia terapeutyczne, plastyczne, muzyczne i wspierające ruchowo, wsparcie psychologa, dietetyka, opiekuna medycznego, prawnika, całodniowe wyżywienie oraz usługę dowozu. Na początku czerwca z podopiecznymi i opiekunami spotkał się i poświęcenia placówki dokonał bp senior Bogdan Wojtuś, który wyraził uznanie dla inicjatywy oraz funkcjonowania placówki.

20 czerwca 2018