Inowrocław: ekumeniczny finał

Koncert ewangelickiego chóru z Bydgoszczy zakończył obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Inowrocławiu. Finał, obok muzycznego, miał także charytatywny wymiar. Zbierano datki na rehabilitację małego Patryka.

Koncert odbył się w niedzielę 25 stycznia w inowrocławskim kościele pw. Świętego Ducha. Dla licznie przybyłych mieszkańców miasta zaśpiewał Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bydgoszczy pod dyrekcją Jakuba Kwintala, wykładowcy bydgoskiej Akademii Muzycznej i tamtejszego Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, wiceprezesa Ewangelickiego Towarzystwa Kulturalno-Oświatowego. Chórzyści wykonali pieśni bożonarodzeniowe tradycji ewangelickiej. Inowrocławski finał Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan miał, obok muzycznego, także charytatywny wymiar. Zebrane podczas koncertu fundusze przeznaczone zostaną na rehabilitację 3-letniego Patryka Hulisza, który choruje na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. To szybko postępująca i nieuleczalna choroba, powodująca rozpad mięśni i uniemożliwiająca samodzielne poruszanie się. Również cały dochód ze sprzedaży prac ręcznych z krepiny, kunsztownie wykonanych przez Agnieszkę Annę Rzążewską, będzie przeznaczony na pomoc chłopczykowi. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której program zainicjował śp. prof. Zbigniew Religa.

BK
Fot. R. Szalow