Inowrocław: film i książka

Wspólnota parafialna pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu gościła ks. Mariusza Marszałka z Wilna, autora książki o bł. ks. Michale Sopoćce oraz współautora i reżysera dokumentu „Ufam Tobie” o życiu św. s. Faustyny.

Kapłan gościł w Inowrocławiu w ubiegłą niedzielę. Głosił homilię i spotkał się z parafianami podczas promocji wspomnianej publikacji. Książka pt. „Kapłan według serca mego” wydana została w języku polskim i litewskim i przybliża życie i posługę kierownika duchowego św. s. Faustyny Kowalskiej. Publikacja jest próbą teologicznej analizy ideałów kapłańskich bł. ks. Michała Sopoćki. Została wydana z okazji konsekracji kościoła w Czarnym Borze, pierwszego kościoła pw. bł. Michała Sopoćki na świecie. Wydarzenie miało miejsce 15 lutego 2016 roku. Dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu młodzieży z miejscowości Žemaičių Naumiestis na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Parafianie mieli również okazję obejrzeć film pt. „Ufam Tobie”, przybliżający historię pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego pędzla Eugeniusza Kazimirowskiego. Współautorem scenariusza jest ks. Mariusz Marszałek. Kapłan pełni również funkcję koordynatora Roku Miłosierdzia w diecezji wileńskiej oraz sekretarza arcybiskupa Gintarasa Grušasa. Głosił rekolekcje o Bożym Miłosierdziu w Polsce, Chorwacji, Irlandii, Niemczech, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie oraz we Włoszech.

BK

17 marca 2016