Inowrocław: harcerska modlitwa

W pierwszą niedzielę Adwentu w bazylice mniejszej Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu odbyła się harcerska Msza św., podczas której ks. Dariuszowi Żochowskiemu wręczono fioletowy sznur oznaczający funkcję kapelana Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Dekretem z dnia 25 października br. Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował ks. Dariusza Żochowskiego, proboszcza inowrocławskiej parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu, kapelanem inowrocławskiego środowiska ZHR i duszpasterzem harcerskim dla całego środowiska harcerskiego w Inowrocławiu. Jest to odpowiedź na prośbę inowrocławskich harcerzy o objęcie duszpasterską opieką ich służby. Harcerska brać wprowadziła ks. Darka w nowe obowiązki 27 listopada. Członkowie wszystkich organizacji skautowych działających w Inowrocławiu spotkali się w bazylice, by wspólnie powitać nowego duszpasterza. Nie zabrakło pocztów sztandarowych, okrzyków, śpiewów oraz wspólnego wykonania Modlitwy Harcerskiej. Popularna „Ruina” – jak donosi dh Tomasz Pietrala H.O. – zamieniła się tego dnia w harcówkę, a wszyscy przybyli wierni przeobrazili się w pełnych wartości i optymizmu harcerzy.

Fot. P. Zieliński

28 listopada 2016