Inowrocław: imieniny Madonny Uśmiechniętej

W parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu świętowano imieniny Madonny Uśmiechniętej, Królowej Nadziei. Doroczne uroczystości odpustowe zakończyły się parafialnym festynem, podczas którego tradycyjnie nie zabrakło loterii fantowej oraz wielu atrakcji dla młodszych i starszych. Zabawa odbyła się w niedzielę 22 września. Wcześniej, 12 września, w kościele parafialnym celebrowana była Msza św. odpustowa pod przewodnictwem i z homilią ks. Remigiusza Malewicza, rzecznika prasowego archidiecezji gnieźnieńskiej, a 13 września wierni uczestniczyli w Eucharystii i nabożeństwie fatimskim. Z okazji święta zorganizowano również konkurs plastyczny „Madonna Uśmiechnięta Królowa Nadziei”, na który wpłynęło 80 prac. Finał odbył się podczas festynu parafialnego. Laureaci i wyróżnieni odebrali gratulacje i nagrody z rąk proboszcza parafii ks. kan. Dariusza Żochowskiego.

Fot. S. Dworek
24 września 2024