Inowrocław: Jerycho różańcowe

Przez siedem dni w inowrocławskiej parafii pw. św. Józefa modlono się w intencji wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata i łaskę wiary dla nich oraz o powstrzymanie zła i umocnienie wiary Polaków.

Siedmiodniowa nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się rankiem 5 września Mszą św. i trwała w kaplicy Bożego Ciała dzień i noc do 12 września. Wierni modlili się za pośrednictwem Maryi w intencjach, które szczególnie dziś wydają się aktualne i ważne – o wynagrodzenia Panu Bogu za grzechu narodów Europy i świata, o łaskę nawrócenia dla nich oraz powstrzymanie zła i wynagrodzenie za grzechy Polaków. Także o Polskę według Bożej woli, o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła i Polski oraz o obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu. Parafianie, osoby konsekrowane i duchowni prosili też o odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny, o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi wyrządzone przez niewdzięcznych ludzi oraz o umocnienie wiary Polaków i o Boże miłosierdzie dla Polski i świata.

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

12 września 2015