Inowrocław: koncert pasyjny

W inowrocławskim kościele pw. Chrystusa Miłosiernego wystąpił 5 kwietnia gnieźnieński Chór Prymasowski przy Bazylice Archikatedralnej pod dyrekcją ks. kan. Dariusza Sobczaka. Świętujący w tym roku stulecie istnienia zespół zaprezentował pieśni, dla których inspiracją była Męka Pańska.

Partie solowe wykonali: Eleonora Olejarnik (sopran), Dawid Śleszyński (tenor) i ks. Dariusz Sobczak (baryton). Chórzystom towarzyszył organista katedralny Ryszard Superczyński. Muzykę ubogaciły słowa rozważań biblijnych. Organizatorami koncertu byli: Instytut Prymasa Józefa Glempa i parafia pw. Chrystusa Miłosiernego, której proboszcz ks. kan. Paweł Kowalski wyraził słowa uznania dla chórzystów „jubilatów”. Podziękował także licznym uczestnikom koncertu, oni zaś podziękowali śpiewakom gromkimi brawami.

Fot. ks. P. Kowalski

7 kwietnia 2014