Inowrocław, Kruszwica: Tak, pomagam!

Ponad 4 tony żywności udało się zebrać podczas XVII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas, zorganizowanej w dniach 6-7 grudnia w sieciach handlowych i sklepach. W Inowrocławiu i Kruszwicy w akcję zaangażowało się blisko 300 wolontariuszy.

Chodziło o zebranie żywności z długim terminem przydatności do spożycia i jednocześnie łatwej w przechowywaniu, która zostanie przekazana potrzebujących w formie świątecznych paczek. Zbiórka prowadzona została w różnych punktach archidiecezji z pomocą wolontariuszy, którzy na miejscu, nie tylko przyjmowali ofiarowane produkty, ale do dzielenia się z potrzebującymi aktywnie zachęcali. W Inowrocławiu była to grupa prawie trzystu osób – głównie młodych, którzy dyżurowali w wyznaczonych inowrocławskich sklepach, a także w Kruszwicy. Zebrana przez nich żywność, rozdysponowana przez oddziały Caritas działające przy inowrocławskich parafiach pw. Świętego Ducha i pw. Świętego Krzyża, niebawem trafi do rodzin i osób samotnych.

„Tak , pomagam” to nie jedyna akcja pomocowa w Inowrocławiu. Zespół Caritas działający przy parafii pw. Świętego Ducha po raz kolejny zorganizował także akcję „Być dobrym jak chleb”, w ramach której parafianie mogą odpowiedzieć na konkretne prośby o pomoc. Jak poprzednio, umieszczone zostały w listach w kształcie serc na specjalnym drzewku adwentowym. Jest ich w sumie 80. W sobotę 21 grudnia wolontariusze Caritas przygotowane przez parafian paczki zaniosą tym, którzy o pomoc poprosili.

12 grudnia 2019