Inowrocław: małżonkowie odnowili śluby

W parafii pw. Chrystusa Miłosiernego małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia i modlili się za wstawiennictwem błogosławionych małżonków Marii i Ludwika Quattrocchi. Uroczystość zainaugurowała cykl spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo Rodzin.

Mszy św. sprawowanej 6 stycznia przewodniczył ks. kan. Franciszek Jabłoński. Eucharystię koncelebrowali: ks. kan. Paweł Kowalski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego i ks. Rafał Wnuk, proboszcz inowrocławskiej parafii pw. Świętego Krzyża. W czasie liturgii małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia. Uczcili także relikwie Marii i Ludwika Quattrocchi, które towarzyszyły im w czasie Eucharystii. Po jej zakończeniu otrzymali indywidualne błogosławieństwo i pamiątkę ze spotkania. Uroczystość w Inowrocławiu zainaugurowała cykl dorocznych spotkań z małżeństwami i doradcami życia rodzinnego w archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkania potrwają do końca stycznia.

Program spotkań:

4 stycznia, godz. 18.00,  Golina (dekanaty: Golina, Kleczew, Słupca, Strzałkowo, Zagórów)
5 stycznia, godz. 16.30 (spotkanie), 19.00 Msza św., Murowana Goślina (dekanat: Murowana Goślina)
6 stycznia, godz. 15.00 Inowrocław, Chrystusa Miłosiernego (Dekanaty: Inowrocław II, Gniewkowo)
8 stycznia, godz. 17.00 Czerniejewo (Miłosław, Września I i II).
11 stycznia, godz. 18.00, Trzemeszno (dekanat: Trzemeszno)
12 stycznia, godz. 16.00, Wągrowiec, św. Jakuba (dekanat Damasławek, Wągrowiec, Rogóźno, Chodzież)
14 stycznia, godz. 17.00, Słaboszewo (dekanaty: Mogilno, Barcin, Złotniki Kuj.)
16 stycznia, godz. 17.00, Sławno (dekanaty: Kiszkowo i Pobiedziska)
19 stycznia, godz. 16.00, Rogowo (dekanaty: Rogowo, Żnin)
18 stycznia, 17.00, Inowrocław, Opatrzności Bożej (Dekanaty: Inowrocław I, Kruszwica, Strzelno)
23 stycznia, godz. 18. 00, Gniezno, Matki Zbawiciela (Dekanaty: Gniezno I i II, Kłecko, Witkowo)