Inowrocław: modlitwa kolejarzy

Z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu odprawiona została Msza św. w intencji pracowników kolei i z ich udziałem.

Eucharystii przewodniczył i słowo do obecnych wygłosił ks. Sławomir Rydz, proboszcz inowrocławskiej parafii Świętego Krzyża. Z wspólną modlitwę obecnym i emerytowanym kolejarzom, pracownikom kolei i zaplecza kolejowego oraz ich rodzinom  dziękował diecezjalny duszpasterz kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski. W Eucharystii uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy i naczelnicy kolei rejonu inowrocławskiego. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w nowej sali im. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. To na tym miejscu 21 listopada w 1993 roku kolejarze postawili blaszany wagon, w którym odprawiane były Msze św. do 18 maja 1994 roku. Wagon był prezbiterium, a obecna sala była prezbiterium do 2006 roku, w którym to przeniesiono Najświętszy Sakrament do kościoła.

1 grudnia 2015