Inowrocław: modlitwa małżeństw

Blisko 90 par małżeńskich z parafii pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu odnowiło 18 stycznia przyrzeczenia małżeńskie. Uroczystość wpisała się w tegoroczny cykl spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo  Rodzin.

Mszy św. przewodniczył ks. kan. Franciszek Jabłoński, diecezjalny referent Duszpasterstwa Rodzin. Eucharystię koncelebrowali: proboszcz parafii ks. Adam Walendowski oraz ks. Rafał Wnuk. Obecny był również dziekan dekanatu inowrocławskiego I ks. kan. Paweł Kowalski. W czasie liturgii małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie w obecności relikwii bł. małżonków Ludwika i Marii Quattrocchich oraz bł. Jana Pawła II. Dwie z par małżeńskich miały szczególny powód do wdzięczności, przeżyły bowiem z sobą 65 i 66 lat. Wszyscy małżonkowie  otrzymali również indywidualne błogosławieństwo oraz pamiątkę z uroczystości. Po Mszy św. odbyło się noworoczne spotkanie doradców życia rodzinnego.

20 stycznia 2014