Inowrocław: o błogosławieństwo dla Polski i pokój

W inowrocławskiej bazylice pw. Imienia NMP odbyła się 26 lutego „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Nocne czuwanie rozpoczął Apel Jasnogórski, po którym odmówiono różaniec w intencji Polski, kapłanów, małżeństw, rodzin i pokoju na Ukrainie. O północy rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył pochodzący z Inowrocławia metropolita Astany w Kazachstanie abp Tomasz Peta. W homilii podkreślił fundamentalną rolę wiary jako spoiwa dziejów. Przypominając postać bł. ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu, podkreślił, że to właśnie on w 1918 roku obwieścił „teraz będzie Polska”. Za św. Janem Pawłem II i bł. kard. Stefanem Wyszyńskim wskazał na chrześcijańskie korzenie i wartości jako fundament bezpiecznej Europy. Jednocześnie dziękując za modlitwę podejmowaną o błogosławieństwo dla Polski i w intencji pokoju na Ukrainie zachęcał, by w niej nie ustawać, bo nie ma modlitwy, która nie jest wysłuchana. Modlitewne spotkanie zostało zorganizowane przez działających przy bazylice mężczyzn z męskiego różańca oraz inowrocławską wspólnotę Wojowników Maryi, której duchowym opiekunem jest proboszcz parafii ks. Dariusz Żochowski.

Fot. K. Nowak/Inowrocław
28 lutego 2022