Inowrocław: odpust u Miłosiernego

Wspólnota parafialna pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu przeżywała w Niedzielę Miłosierdzia Bożego doroczne uroczystości odpustowe. We wspólnej modlitwie uczestniczyli liczni duchowni i wierni z Inowrocławia i okolicznych miejscowości.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił franciszkanin o. Ireneusz Główczewski OFM, proboszcz parafii pw. Pana Jezusa Ukrzyżowanego i MB Bolesnej w Kalwarii Pakoskiej. Mszę św. rozpoczęła Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której proboszcz parafii ks. kan. P. Kowalski odmówił modlitwę do św. Jana Pawła II, prosząc w niej o łaskę wytrwania na drodze Ewangelii i Dekalogu, a także w intencji nienarodzonych dzieci, ludzi młodych, małżonków, rodzin, a także osób chorych i cierpiących. Po Eucharystii miało miejsce zawierzenie parafii Bożemu Miłosierdziu oraz procesja wokół kościoła. Wierni uczcili także poprzez ucałowanie, relikwie św. siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Fot. Arch. par. Chrystusa Miłosiernego

30 kwietnia 2014