Inowrocław: relikwie św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego w bazylice

Podczas wizytacji kanonicznej w parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu (18 października) wprowadzone zostały uroczyście relikwie św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego. Prymas Polski abp Wojciech Polak poświęcił również nową monstrancję – wotum Męskiego Różańca.

Wizytacja kanoniczna (biskupia, pasterska) odbywa się co pięć lat. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. W takich chwilach – jak pisał papież Jan Paweł II – najbardziej zbliża się do swojego ludu w sprawowaniu posługi słowa, uświęcania i pasterskiego przewodzenia, wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, mogąc ofiarować każdemu słowo nadziei. W czasie wizytacji kanonicznej w inowrocławskiej parafii pw. Imienia NMP wprowadzono do świątyni relikwie św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego. Prymas Polski abp Wojciech Polak poświęcił również nową monstrancję – wotum Męskiego Różańca, który powstał niemal dokładnie cztery lata temu jako przygotowanie do rekolekcji. Inicjatywa trwa do dziś, a mężczyźni spotykają się w każdą środę o godzinie 20.00. W czasie pandemii modlili się na zmianę, co pół godziny do 2.00 w nocy. Z tej wspólnoty zrodzili się Wojownicy Maryi. Obecnie w ostatnią środę miesiąca mężczyźni uczestniczą także w katechezie i Mszy świętej.

Fot. J. Dworek
19 października 2023