Inowrocław silny rodziną

Ulicami miast na terenie całej Polski po raz kolejny przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Inowrocław również włączył się w akcję promującą chrześcijańską koncepcję życia i rodziny. Tegoroczne hasło POLSKA RODZINĄ SILNA nawiązywało do 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości i do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II, nazywany „papieżem rodziny”, zabiegał o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci i poświęcał wiele uwagi zagadnieniom związanym z rozumieniem natury i funkcji podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina. Manifestacja religijna rozpoczęła się o godzinie 15.00 na Skwerze Jana Pawła II, w miejscu symbolicznym dla inowrocławian. Poprzedziła ją Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadził ks. kanonik Paweł Kowalski. Organizatorem Kujawskiego Marszu dla Życia i Rodziny było Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” działające przy Parafii Imienia NMP w Inowrocławiu. Uczestniczyli w nim m.in. członkowie Domowego Kościoła i tegoroczna Młoda Para Beata i Maciej Sokołowscy.

Justyna Majewska-Michy
Fot. Robert Szalow