Inowrocław: spotkanie świąteczne w Zakładzie Karnym

W czwartek 14 grudnia bp Radosław Orchowicz spotkał się z osadzonymi i pracownikami Zakładu Karnego w Inowrocławiu, gdzie – jeszcze jako proboszcz miejscowej parafii pw. św. Józefa – był kapelanem. „Boże Narodzenie może być dla nas czasem odrodzenia” – mówił.

Podobnie jak podczas innych spotkań przedświątecznych najpierw odczytano Ewangelię o narodzeniu Jezusa, a później złożono sobie życzenia i śpiewano kolędy. W krótkim słowie do osadzonych bp Orchowicz mówił o nadziei płynącej z Bożego Narodzenia, że czas przyjścia Jezusa jest zachętą i sposobnością do odrodzenia wewnętrznego, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach i w jakim miejscu się znajdujemy”.

Biskup spotkał się z osadzonymi na poszczególnych oddziałach i grupach, a także wziął udział w świątecznym spotkaniu z kierownictwem i pracownikami Zakładu. W spotkaniu uczestniczył także ks. Dariusz Macioszek, proboszcz parafii pw. św. Józefa i kapelan Zakładu Karnego w Inowrocławiu.

Fot. ZK Inowrocław

15 grudnia 2023