Inowrocław: święto kierowców

W obchodzone 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, motocyklistów i rowerzystów ks. kan. Paweł Kowalski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu i kapelan tamtejszego Automobilklubu odprawił Mszę św. polową w intencji wszystkich użytkowników dróg. Po Eucharystii rozpoczął się doroczny festyn, na zakończenie którego odbyło się tradycyjne poświęcenie pojazdów. Działało miasteczko zdrowia, odbyły się strażackie i policyjne pokazy, znakowany rowery, a każdy kierowca otrzymał nalepkę – rybkę, znak, że samochodem jeździ chrześcijanin oraz legitymację kierowcy i książeczkę kierowcy. Jak co roku MIVA Polska zaprosiła wszystkich użytkowników dróg, ich rodziny i przyjaciół do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

27 lipca 2023