Inowrocław: święto patrona

W środę 30 maja społeczność  Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu obchodziła święto  patrona. Od samego rana uczniowie rywalizowali ze sobą w  drużynowym konkursie, sprawdzającym  wiedzę o  ks. Władysławie Demskim, a później uczestniczyli w Mszy św. modląc się za jego wstawiennictwem.

W święcie szkoły uczestniczył m.in. Edmund Mikołajczak, honorowy obywatel Inowrocławia, wybitny regionalista, historyk  i pedagog, który wygłosił prelekcję o życiu i działalności patrona szkoły. Podczas uroczystości  po raz  pierwszy odśpiewano też pieśń ku czci  błogosławionego księdza Władysława Demskiego. Autorkami słów  są nauczycielki  szkoły Katarzyna Jóźwiak i Joanna Siemianowska. Muzykę skomponował dr hab. Marcin Kopczyński. Tego dnia wręczono również nagrody w konkursach plastycznym oraz o życiu bł. ks. Demskiego, a uczniowie klas czwartej i trzeciej gimnazjum zaprezentowali scenkę o patronie swojej szkoły. Po uroczystości nadszedł czas na wspólną zabawę z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.  Uczniowie rywalizowali ze sobą w wyścigach rzędów. W tym roku puchar ze słodkościami zdobyła klasa VII.

>>> Różaniec w błocie – bł. ks. Władysław Demski

Fot. Katarzyna Paradowska