Inowrocław: u progu Roku Miłosierdzia

Specjalne modlitewne czuwanie z okazji rozpoczęcia Roku Miłosierdzia przygotowali w dniu jego otwarcia wolontariusze ŚDM z Inowrocławia. Młodzieży, kapłanom i parafianom towarzyszyły relikwie św. Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Czuwanie odbyło się wieczorem w kościele pw. św. Królowej Jadwigi, gdzie od kilku miesięcy działa punkt przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie rozpoczęła Msza św., po której młodzież zaprezentowała pantomimę nawiązującą do Roku Miłosierdzia. Bez słów, za pomocą gestów, pokazała walkę Jezusa o człowieka uwikłanego w różnego rodzaju grzechy i uzależnienia. Zwyciężając je i zyskując Boże przebaczenie ratujemy własne życie, na powrót zyskujemy godność dziecka Bożego. Po zakończeniu przedstawienia rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy czuwania słuchali m.in. rozważań opartych na „Dzienniczku” św. siostry Faustyny. Mieli również okazję ucałować relikwię Apostołki Bożego Miłosierdzia.

9 grudnia 2015